Aktualności

Lekarze z Ukrainy i Białorusi praca w Polsce 2021?

Lekarze z Ukrainy i Białorusi praca w Polsce 2021? Wielu medyków – lekarze i pielęgniarki z Ukrainy i Białorusi jest gotowych do natychmiastowego podjęcia pracy w Polsce. Pielęgniarki i lekarze Ukrainy i Białorusi mogliby pracować i wspomóc polskich specjalistów w walce z pandemią, jednak procedury nostryfikacyjne praktycznie to uniemożliwiają.
Obecnie jednak, zgodnie z licznymi doniesieniami w mediach, polski rząd pracuje nad uproszczoną/ czasową procedurą, która umożliwi pracę w Polsce dla lekarzy i pielęgniarek z Ukrainy i Białorusi oraz innych krajów spoza UE. Aktualne informacje dotyczące pracy w Polsce dla lekarzy i pielęgniarek z zagranicy w tym artykule.

Aktualizacja styczeń 2021. Ustawa podpisana nowe przepisy dot praca dla lekarzy z Ukrainy i innych krajów spoza UE. Aktualne informacje i treść nowej ustawy.

Jak znaleźć pracę dla lekarza z Ukrainy? Jak zatrudnić lekarzy czy pielęgniarki z Ukrainy czy Białorusi? Polskie szpitale i kliniki chętnie zatrudnią kadrę medyczną z tych krajów aby choć częściowo uzupełnić braki na rynku. Jest to ważne zwłaszcza teraz, w czasie pandemii, kiedy zatrudnienie pielęgniarki czy lekarza specjalisty jest wielkim wyzwaniem. Powstające obecnie placówki dedykowane do leczenie pacjentów z covid-19 pilnie potrzebują zatrudnić dodatkowy personel medyczny. Jednak, wydaje się, ze lekarze i pielęgniarki czy ratownicy medyczny, którzy przykładowo zdecydują się podjąć pracę w nowopowstającym szpitalu na Stadionie Narodowym pod nazwą „Szpital Narodowy”, często będą musieli zrezygnować z pracy w placówkach, gdzie obecnie są zatrudnieni. Zatem, brak personelu medycznego w dalszym ciągu pozostaje nierozwiązany. Czy uda się wprowadzić przepisy dające zielone światło do pracy dla ukraińskich lekarzy i pielęgniarek w Polsce?

ProworkPl MED specjalizuje się w rekrutacji kadry medycznej dla prywatnych klinik i szpitali w Polsce i za granicą. Od wielu lat pomagamy w relokacji dla lekarzy i pielęgniarek w celu podjęcia pracy w innym mieście/ kraju. Zatem, w przypadku ogłoszenia nowych przepisów dotyczących uproszczonej procedury uzyskania prawa wykonywania zawodu lekarza czy pielęgniarki w Polsce dla medyków z Ukrainy i Białorusi, ProworkPL MED będzie pomagać w rekrutacji na stanowiska dla medyków z tych krajów i relokacji dla lekarzy i pielęgniarek do Polski.

Lekarze z Ukrainy i Białorusi praca w Polsce 2021?

Lekarze i Pielęgniarki z Ukrainy i Białorusi  już teraz mogą przesłać wstępne  zgłoszenia odnośnie zainteresowania pracą w Polsce z Proworkpl MED. Zapraszamy też do śledzenia aktualnych informacji dotyczących przepisów umożliwiających nostryfikację dyplomu i podjęcie pracy w zawodzie.

Udostępnij Zobacz wszystkie aktualności