Aktualności

Praca w Anglii po Brexicie marzec 2019

Praca w Anglii po Brexicie marzec 2019. Mimo zbliżającej się daty oficjalnego wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej, wciąż nie jest pewne jakie będą warunki Brexitu i konsekwencje dla obywateli i pracowników w UK.

Brexit daty wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej 

29 marca 2019 – oficjalna data wyjścia Wielkiej Brytanii z EU.

31 grudzień 2020 – koniec okresu przejściowego, w czasie którego wdrożone będą nowe regulacje prawne. Ponadto co jest b. ważne zagwarantowany będzie swobodny przepływ osób na dotychczasowych zasadach.

Praca w Anglii po Brexicie. Co dalej?
Obywatele UE, w tym Polacy w czasie okresu przejściowego po marcowym Brexicie czyli do k. 2020 roku mogą swobodnie podejmować pracę i mieszkać w UK na dotychczasowych zasadach. Nie ma jednak jeszcze szczegółowych rozporządzeń odnośnie dalszych procedur i potwierdzonych zasad regulujących prawo do pracy i zamieszkania w UK dla Polaków. Zgodnie z dotychczasowymi informacjami, rząd brytyjski zapewni dotychczasowy status zarówno Polakom  osiedlonym już w UK jak i osobom, które przyjadą do Wielkiej Brytanii przed końcem 2020 roku. Aktualne informacje i najnowsze informacje o Brexicie znajdziesz na stronach rządu brytyjskiego 

ANGLIA Praca w Branży medycznej po Brexicie

W sektorze medycznym w Wielkiej Brytanii po Brexicie będzie brakować ponad 100 tys. pracowników. Zatem ograniczenie swobodnego prawa do pracy w UK dla pracowników z UE, znacznie utrudni domom opieki i szpitalom zatrudnienie opiekunów medycznych/ care assistants, pielęgniarek/ RGN nurses czy innych pracowników. Wielu pracodawców już teraz przygotowuje się do zapewnienia swoim pracownikom z EU wsparcia i pomocy w osiedleniu się na stałe przed wejsciem w życie ostatecznych przepisów regulujących Brexit.

PRACA  w Anglii przed Brexitem. Czy warto wyjechać?

To pytanie zadaje większość kandydatów aplikujących aktualnie na oferty pracy w opiece medyczne z ProworkPL. Obecnie jednak zarówno formalne procedury jak i praktyczne zasady podjęcia pracy w Wielkiej Brytanii nie uległy żadnym zmianom. Każda osoba aplikująca do pracy w Anglii 2019 jako pielęgniarz/ pielęgniarka, opiekun medyczny czy support worker – może swobodnie podejmować pracę w UK i pracować bez żadnych dodatkowych warunków do k. okresu przejściowego. Co ważniejsze, osoby, które rozpoczną racę i zamieszkają w UK przed zakończeniem okresu przejściowego Brexit czyli do k.2020 roku, bedą mogły pozostać w Anglii na dotychczasowych zasadach.

Praca w Anglii dla pielęgniarek i opiekunów 2019

Zatem, jeśli planujesz przeprowadzkę do Wielkiej Brytanii i pracę w Anglii jako Pielęgniarz/ Pielęgniarka czy opiekun medyczny – aplikuj na oferty w branży Opieka Medyczna już teraz. Zarejestruj się na www.prowork.pl i sprawdź aktualne oferty dla opiekunów i pielęgniarek w Anglii 2019. ProworkPL zapewnia pomoc w całej procedurze rekrutacyjnej ( rozmowy z pracodawcą w dogodnym czasie na Skype) i wybór ofert w Twoich preferowanych lokalizacjach. Kontrakty podpisywane są bezpośrednio z pracodawcami brytyjskimi. Pracodawcy też zapewniają pomoc w znalezieniu zamieszkania w pobliżu miejsca pracy lub oferują opcję skorzystania z zamieszkania służbowego/ staff accomodation. Jeśli masz więcej pytań o pracę w Anglii w opiece medycznej czy chcesz wiedzieć więcej jak zarejestrować się w UK i pracować jako pielęgniarka, skontaktuj się z nami mailowo: opieka@prowork.pl lub zadzwoń +48 22 828 31 34 ( pon -pt, godz 9.00-17.00) www.prowork.pl

Udostępnij Zobacz wszystkie aktualności