Praca Niania

Prowork.PL – Dwujęzyczne nianie/ BILINGUAL NANNIES – pomagamy  w doborze wykwalifikowanych niań i personelu do prywatnej edukacji i opieki nad dziećmi. Rekomendowane przez nas kandydatki mają odpowiednie doświadczenie, referencje, są niepalące i zazwyczaj znają biegle język obcy. Specjalizujemy się w rekrutacji  dwujęzycznych niań z angielskim/innym językiem dla rodzin w Warszawie, w Polsce oraz krajach UE.

Dwujęzyczna niania z angielskiem / Niania z rosyjskim / niania z francuskim / niania z hiszpańskim / niania z niemieckim / niania z chińskim
– to nie tylko opiekunka do Twojego dziecka, ale też naturalne wsparcie w edukacji językowej już od najmłodszych lat dziecka.
Niania z ojczystym angielskim/ rosyjskim czy może chińskim – to coraz bardziej popularna opcja rozważana przez rodziców. Native English Speaking Nanny – to idealne rozwiazanie, gdy chcemy aby nasze dziecko było dwujęzyczne i mogło w naturalnym otoczeniu komunikować się w języku obcym. Mimo graniczonej możliwości zatrudnienia niani z USA czy Wielkiej Brytanii posługującej się np. ojczystym angielskim, ProworkPL stara pomagać w skutecznym znalezieniu odpowiednich kandydatów.

Przed podjęciem decyzji o zatrudnieniu niani warto określić swoje oczekiwania i zakres obowiązków. Poniżej przykładowe opcje pracy jako niania, choć często te wydzielone role mogą się zmieniać czy łączyć np. niania jest też asystentem językowym.

Niania /opiekunka do całodziennej opieki  – zajmuje się dziećmi w ciągu tygodnia pracy (pon–pt) przez 8-9 godzin dziennie. Główne obowiązki niani – to samodzielne sprawowanie opieki nad dzieckiem/dziećmi, w tym spacery, zabawy edukacyjne (też nauka języka obcego) zgodnie z sugestiami rodziców. Ponadto, przygotowywanie posiłków dla dzieci, karmienie, przewijanie, dbanie o porządek w pokoju dziecka i miejscu zabawy. Zazwyczaj niania do całodziennej pomocy jest zatrudniana przez rodziny z małymi dziećmi, które nie chodzą jeszcze do przedszkola.

Niania /opiekunka z zamieszkaniem – obowiązki jak powyżej, ale rodzina dodatkowo oferuje niezależne zamieszkanie (własny pokój) i wyżywienie. Niania z zamieszkaniem jest bardzo dobrym rozwiązaniem dla rodzin z małymi dziećmi, które mają nieregularne godziny pracy.
Niania mieszkająca z rodziną może być bardziej dyspozycyjna i elastyczna pod względem godzin opieki nad dziećmi.

Niania /opieka popołudniowa – wiele rodzin zatrudnia nianię do pracy kilka godzin dziennie popołudniami do opieki nad dziećmi od powrotu ze szkoły czy przedszkola do czasu powrotu rodziców do domu. Obowiązki takiej niani to zazwyczaj odebranie ze szkoły/przedszkola, przygotowanie posiłku, pomoc w odrobieniu lekcji, zabawa czy zaprowadzenie na dodatkowe zajęcia. Niania zajmującą się opieką popołudniami może też pomagać w nauce języków obcych, odrabianiu lekcji i innych zajęciach edukacyjnych.

Babysitter – nieregularna opieka nad dziećmi wieczorami, w weekendy czy innych terminach. Praca polega na zapewnieniu kilkugodzinnej opieki nad dziećmi podczas nieobecności rodziców (obowiązki – zgodnie z sugestiami rodziców – zabawa, podanie posiłków, położenie do snu). W takim charakterze pracują zazwyczaj młode osoby, które studiują i są dyspozycyjne do opieki od czasu do czasu. Nasza agencja posiada bazę danych opiekunek z doświadczeniem i referencjami, które mogą pracować dorywczo.

Niania dla noworodka/ położna/pielęgniarka – wyspecjalizowana w opiece nad noworodkami, zazwyczaj położna czy pielęgniarka, zatrudniania
zazwyczaj na krótki kontrakt/zlecenie w pierwszych tygodniach po urodzeniu dziecka

Doula /wsparcie mamy i rodziny –   doula zapewnia zapewnia niemedyczne  wsparcie dla mamy i rodziny w czasie ciąży, porodu i po porodzie. Pomoc douli jest ważna gdy przyszła mama  potrzebuje ciągłego wsparcia emocjonalnego i organizacyjnego przed porodem i po urodzeniu dziecka, dotyczy też pomocy w początkowym okresie karmienia i pielęgnacji noworodka. Współpraca z doulą zazwyczaj trwa kilka tygodni czy miesięcy.

Aktualne oferty pracy jako niania, dwujęzyczna niania w Warszawie, niania praca w Polsce czy niania w Szwajcarii znajdziesz w wyszukiwarce ofert.

Pozostałe artykuły związane z tematem praca dla niani: 

Dwujęzyczne nianie/ bilingual nannies praca Warszawa

Praca jako Niania w Szwajcarii

Praca jako Junior Nanny w Szwajcarii

Szukam pracy jako niania – procedura rekrutacyjna

Praca guwernantka/ prywatna edukacja