Praca Pielęgniarki Anglia wszystkie pytania

PRACA PIELĘGNIARKI Anglia najczęściej zadawane pytania:

1. Czy rejestracja w NMC jest niezbędna aby móc podjąć pracę jako pielęgniarka w UK?

Tak, rejestracja w NMC jest obowiązkowa, ale pracodawcy brytyjscy często oferują przejściowe rozwiązania dla kandydatek bez rejestracji. Jeśli nie rozpoczęłaś jeszcze rejestracji w NMC, a chcesz wyjechać i pracować w Anglii, możesz aplikować na oferty pracy dla Care Assistants / Support Workes.

2. Jeśli przejściowo pracuję jako opiekun/ka w domu opieki to uzyskam pomoc pracodawcy brytyjskiego w przygotowaniu wymaganych dokumentów do mojej rejestracji w NMC i uzyskaniu PIN number?

Tak, oczywiście. Pracodawcy chętnie pomagają pielęgniarkom zatrudnionym przejściowo na innych stanowiskach w szpitalach czy domach opieki w Anglii w przygotowaniu wszystkich formalności związanych z rejestracją pielęgniarek w NMC. Niezwłocznie po otrzymaniu numeru PIN można rozpocząć pracę na stanowisku pielęgniarki i tym samym otrzymywac znacznie wyższe wynagrodzenie.

3. Gdzie mogę znaleźć wszystkie informacje dotyczące rejestracji jako pielęgniarka w NMC w celu uzyskania uprawnień do wykonywania zawodu pielęgniarki w Wielkiej Brytanii?

Wszelkie informacje związane z rejestracją w NMC czyli Brytyjskich Izbach Pielęgniarskich znajdują się na stronie: http://www.nmc.org.uk/.

4. Ile czasu zajmuje oczekiwanie po złożeniu aplikacji w NMC na przyznanie numeru PIN i uzyskaniu uprawnień do podjęcia pracy jako pielęgnairka w Anglii?

Zazwyczaj procedura rejestracji w NMC trwa od 4-10 tygodni. W zależności od dokładności przygotowania przez Ciebie aplikacji rejestracyjnej i wymaganych dokumentów proces może się wydłużyć. Warto zatem dokładnie sprawdzić wszystkie dokumenty przed złożeniem ich w NMC.

5. Czy do podjęcia pracy przejściowo jako opiekun/ka, a później pielęgniarka muszę znać świetnie język angielski?

Nie, aby wyjechać do pracy jako opiekunka wystarczy znać komunikatywnie angielski. Po rozpoczęciu pracy można cały czas doskonalić język i po otrzymaniu rejestracji rozpocząć pracę w swoim zawodzie. Praca w Anglii jako opiekun/ka w okresie przejściowym jest najlepszym i najskuteczniejszym sposobem dla pielęgniarek na szybkie podszkolenie j. angielskiego w naturalnym środowisku! Wielu brytyjskich pracodawców chętnie oferuje pracę dla pielęgniarek jako starszy opiekun czy pomoc pielęgniarki. W sprawie szczegółow i omówienia indywidualnie możliwości znalezienia pracodawcy dla Ciebie skontaktuj sie z konsultantem z Prowork.PL na email: recruitment@prowork.pl.

6. Jak kształtują się zarobki na stanowiskach Care Assistants/Support Workers w UK?

W zależności od doświadczenia zawodowego wynagrodzenie opiekunów jest w przedziale 7.20-8.00 funtów brutto godz. Pielęgniarki podejmujące prace jako opiekun w okresie przejściowym, w zależności od kwalifikacji mogą otrzymać wynagrodzenie oferowane dla Senior care assistant, gdzie stawki zwykle wynoszą min 8 funtów brutto/godz.

7. Ile wynosi przeciętne wynagrodzenie na stanowisku pielęgniarki w UK?

W zależności od stażu pracy wynagrodzenie dla pielęgniarek ogólnych w Anglii (RGN nurse) wynosi średnio 13.00 -17.00 funtów brutto godz. W pzrypadku zatrudnienia jako wyspecjalizowana pielęgniarka na oddziałach szpitalnych wynagrodzenie jest odpowiednio wyższe.

8. Czy pracodawcy pomagają w znalezieniu zamieszkania w Anglii i całej Wielkiej Brytanii?

Tak, większość pracodawców w branży medycznej zapewnia dla pracowników z zagranicy zamieszkanie. Najczęściej wynajmują całe domy gdzie każdy z kandydatów ma swój pokój,
a kuchnia i łazienka są do dyspozycji wszystkich mieszkańców. Zazwyczaj pracodawcy podpisują tez w imieniu pracowników umowy najmu i opłacają wymagane depozyty z tytułu wynajmu.

9. Czy w zamieszkaniu zapewnionym przez pracodawcę można mieszkać z rodziną?

Nie, pracodawcy oferują zamieszkanie tylko dla pracowników. Aczkolwiek kandydaci, którzy wyjeżdżają do pracy często korzystają z takiego zamieszkania przez pierwszy miesiąc lub dwa miesiące, a w międzyczasie szukają zakwaterowania we własnym zakresie aby mogli mieszkać ze swoimi rodzinami. Pracodawcy brytyjscy chętnie wspierają relokację i osiedlenie się pielęgniarek w Anglii wraz z rodzinami.

10. Jaki jest przeciętny koszt wynajmu pokoju w Anglii?

W przypadku większości ofert pracy koszt zamieszkania wynosi około 70-90 funtów tygodniowo. Czasami zdarzają się pracodawcy, którzy oferują subsydiowane lub bezpłatne zamieszkanie.

11. Czy przelot z Polski do UK pokrywa pracodawca brytyjski?

W przypadku większości ofert przelot do Anglii jest we własnym zakresie. Niektórzy pracodawcy oferują zwrot kosztów przelotu z Polski do UK.

12. Jakie korzyści daje podjęcie pracy w Anglii w zawodzie pielęgniarki?

Praca w Anglii w zawodzie pielęgniarki niesie za sobą wiele korzyści. Przede wszystkim możliwość otrzymywania lepszego wynagrodzenia, podnoszenia kwalifikacji zawodowych, doskonalenia języka angielskiego, pracy w środowisku międzynarodowym. Pracodawcy brytyjscy zapewniają dla pielęgniarek stabilne warunki zatrudnienia w zawodzie i wsparcie w rozwoju zawodowym.

13. Szukam pracy w Anglii jako pielęgniarka? Czy warto korzystać z agencji pośrednictwa?

Z doświadczeń naszej firmy wynika, że współpraca z zaufanym konsultantem medycznym umożliwi BEZPŁATNE znalezienie optymalnej oferty pracy. Doświadczony konsultant medyczny z Prowork.PL pomoże w przygotowaniu profesjonalnego CV oraz uwzględni posiadane kwalifikacje jak preferencje pielęgniarki podczas poszukiwania pracy. Jednocześnie w przypadku słabszej znajomości angielskiego czy oczekiwania na rejestrację w NMC konsultant będzie mógł zarekomendować indywidualnie dobranego pracodawcę. Pielęgniarka poszukująca pracy w Anglii będzie mogła omówić z konsultantem szczegóły proponowanych ofert i porównać proponowane stanowiska.
Po rozmowie kwalifikacyjnej pielęgniarka otrzymuje pisemna ofertę pracy i ma czas na ponowne przedyskutowanie proponowanej oferty czy zapisów proponowanej umowy przed ostateczną akceptacją.
Warto pamiętać, ze podjęcie pracy w Anglii jako pielęgniarka jest ważna decyzją i wsparcie doświadczonego konsultanta może być niezwykle cenne. Nasza firma stara się od wielu lat pomagać w przyjazny sposób w doborze zaufanych pracodawców dla pielęgniarek
i opiekunów medycznych w Wielkiej Brytanii. Wiele osób korzysta z naszych usług ponownie bądź zgłasza się do nas z osobistego polecenia:-)