Praca dla opiekunów UK

Jak znaleźć pracę w Anglii jako opiekun/ care assistant? Chcesz wyjechać i pracować jako opiekun/ka w UK? Zaplanuj swoją karierę jako opiekun/ka w Anglii i podejmij stałą pracę w brytyjskich domach opieki. Praca dla opiekunów UK.
Jak znaleźć godnego zaufania pracodawcę i podpisać stały kontrakt jako opiekun/ka w Anglii?

Prowork.Pl MED – praca w opiece medycznej gwarantuje dla opiekunów profesjonalną i bezpłatną pomoc w doborze pracodawcy jak i załatwieniu wszystkich formalności związanych z przygotowaniem dokumentów i podjęciem pracy w Anglii.

Prowork.Pl od ponad 20 lat specjalizuje się w doradztwie personalnym i międzynarodowej rekrutacji. Dzięki stałej współpracy z pracodawcami w Wielkiej Brytanii zawsze staramy się zapewnić pełne wsparcie na każdym etapie rekrutacji.
Prowork.Pl oferuje profesjonalną obsługę w zakresie rekrutacji i zatrudnienia w Wielkiej Brytanii pielęgniarek i opiekunów osób starszych. Współpracujemy ze sprawdzonymi pracodawcami w tym ze szpitalami i sieciami domów opieki w Wielkiej Brytanii.
Zarejestruj się na stronie www.prowork.pl i aplikuj na najnowsze oferty dla pielęgniarek/ RGN nurses, opiekunów medycznych /care assistants i opiekunów środowiskowych/ support workers,  Zobacz aktualne oferty pracy w Anglii dla pielęgniarek i opiekunów.

Jeśli szukasz pracy w Anglii jako pielęgniarz/ pielęgniarka czy opiekun/ care assistant rozważ zatrudnienie w następujących wyspecjalizowanych rodzajach placówkach medycznych:
RESIDENTIAL CARE HOMES – stacjonarne domy opieki dla osób starszych
NURSING CARE HOMES – stacjonarne domy opieki dla osób wymagających szczególnej opieki i pomocy medycznej
LEARNING DISABILITY CENTRES – ośrodki dla osób niepełnosprawnych zapewniające wyspecjalizowaną opiekę i terapię dla dzieci / dorosłych z różnego rodzaju zaburzeniami i niepełnosprawnościami uniemożliwiającymi samodzielne funkcjonowanie.
Regularnie prowadzimy rekrutacje na następujące stanowiska:
REGISTRED NURSE/ pielęgniarz/ pielęgniarka – wymagana rejestracja w brytyjskich izbach pielęgniarskich NMC
PRE-REGISTRED NURSE/ pomoc pielęgniarki – opcja przejściowego zatrudnienia dla pielęgniarek planujących  rejestrację ( lub w trakcie procesu) w NMC i jednocześnie podszkolenie angielskiego. Praca jako pomoc pielęgniarki – nie musisz mieć żadnej rejestracji
CARE ASSISTANT / opiekun osoby starszej – różne opcje zatrudnienia w stacjonarnych ośrodkach opieki w UK na podstawie umowy o pracę.

Praca care assistant i support worker – porównanie 

Care assistant/ Opiekun osób starszych – pracuje stacjonarnie w jednym domu opieki – na podstawie stałej umowy o pracę – w wymiarze 36 – 40 godzin tygodniowo, zwykle praca w systemie 12 godzinnych zmian. Do obowiązków opiekuna należy dbanie o higienę pacjenta i wykonywanie wszystkich codziennych czynności: mycie, karmienie, ubieranie itp. Aplikując na to stanowisko nie musisz  mieć doświadczenia w opiece. Wystarczy komunikatywna znajomość angielskiego. Jeśli jesteś osobą ciepłą, empatyczną i otwartą do pomocy innym – aplikuj z ProworkPl i podejmij pracę w Anglii jako Opiekun/ care assistant! 

Support worker/ opiekun środowiskowy – osoba pracująca na tym stanowisku musi mieć wcześniejsze doświadczenie w pracy z osobami starszymi czy niepełnosprawnymi. Praca opiekuna środowiskowego polega na odwiedzaniu pacjentów w ich domach prywatnych dlatego wymagana jest jazda samochodem (zwykle zapewniony samochód służbowy). Do obowiązków należy dbanie o higienę pacjenta i wykonywanie wszystkich codziennych czynności: mycie, karmienie, ubieranie, wizyty u lekarza itp. W przypadku tej pracy wymagane jest prawo jazdy i komunikatywny  angielski.

Poniżej odpowiadamy na najczęściej zadawane pytania kandydatów, którzy planują wyjechać do Anglii i pracować jako Care Assistants/ Support Workers:

Jakie mam szanse na otrzymanie oferty pracy dla opiekuna jeśli nie mam żadnego doświadczenia w opiece?

W przypadku większości ofert pracy dla opiekunów osób starszych w domach opieki doświadczenie w opiece nie jest wymagane. Ważne jest to aby być osobą empatyczną, uśmiechniętą i otwartą na niesienie pomocy innym. Te cechy charakteru mają znaczący wpływ na wykonywanie pracy jako opiekun. Pracodawcy zapewniają pełne przeszkolenie.

Czy pracując jako opiekun/ka muszę znać dobrze język angielski?

W przypadku pracy w domach opieki zazwyczaj wystarczy komunikatywna znajomość angielskiego. Pracując jako opiekun dojeżdżający do pacjentów należy znać angielski
w stopniu dobrym. Głównie ze względu na charakter tej pracy, czyli przebywanie sam na sam z pacjentem.

Jak kształtują się zarobki na stanowiskach opiekunów medycznych w Anglii i całej UK?

W zależności od doświadczenia zawodowego wynagrodzenie opiekunów jest w przedziale od 8.25 do 9.25 funtów brutto/ godz. Średnie wynagrodzenie na stanowisku pre-registred nurse/ pomoc pielęgniarki to 9.00 -13.00 funtów brutto/ godz. Praca na stanowisku RGN nurse /pielęgniarka – średnie stawki to 17.00 -18.00 funtów/ godz i wyższe.

Czy pracodawcy pomagają w znalezieniu zamieszkania w UK?

Tak, większość pracodawców zapewnia kandydatom zamieszkanie. Najczęściej pracodawcy wynajmują całe domy gdzie każdy z kandydatów ma swój własny pokój, a kuchnia i łazienka są do dyspozycji wszystkich mieszkańców. Opłata za zamieszkanie jest zazwyczaj potrącana z wynagrodzenia na k. miesiąca.

Jaki jest przeciętny koszt wynajmu pokoju w Anglii?

W przypadku większości ofert pracy koszt zamieszkania wynosi około 80 -100 funtów tygodniowo łącznie z opłatami za media i internet.

Czy aplikując na oferty pracy dla opiekunów z ProworkPL MED mogę wybrać preferowaną lokalizację?

Oczywiście! aplikując na www.prowork.pl  można zaznaczyć preferowane miejsce pracy, ale nie możemy zagwarantować, że w danym momencie będziemy mieli oferty w wybranej przez kandydata lokalizacji.

Czy przelot z Polski do UK pokrywa pracodawca brytyjski?

Nie, przelot z Polski do UK zazwyczaj należy opłacić we własnym zakresie. Pracodawca zwykle zapewnia odbiór z lotniska.

Czy pracując w domu opieki jako Care Assistant jest możliwość pracy w nadgodzinach?

Tak, w zależności od preferencji kandydata, można pracować w nadgodzinach/ dodatkowo płatne godziny.

Czy aplikowanie na stanowisko opiekuna wymaga od kandydata przyjechania osobiście na spotkanie z pracodawcami brytyjskimi?

Nie.  Wystarczy zarejestrować się na www.prowork.pl. PO uzgodnieniu daty rozmowy kwalifikacyjnej –  Pracodawcy kontaktują się z kandydatami telefonicznie lub przez skype.

Jakie są korzyści z pracy w Anglii w zawodzie opiekuna/opiekunki osób starszych lub niepełnosprawnych?

Praca w Anglii w zawodzie opiekuna/opiekunki niesie za sobą wiele korzyści i gwarancji stabilnej pracy dla opiekunów z Polski. Brytyjskie domy opieki gwarantują dla opiekunów szkolenia zawodowe, świadczenia emerytalne – gwarancja otrzymania brytyjskiej emerytury i stałej możliwości doskonalenia języka angielskiego oraz pracy w międzynarodowym środowisku. Jednocześnie praca jako opiekun/opiekunka umożliwia przeprowadzenie się do UK z całą rodziną i podjęcie nauki przez dzieci w brytyjskich szkołach.

Myślisz o karierze jako pielęgniarka/RGN nurse czy opiekun/ka w Anglii? Szukasz sprawdzonego pracodawcy w Anglii i stałej pracy jako pielęgniarka czy opiekun/ka?

Jeśli jesteś osobą otwartą na nowe wyzwania, posiadasz dyplom ukończenia studiów kierunek pielęgniarstwo (licencjat lub magister) i znasz komunikatywnie język angielski, zarejestruj się na www.prowork.pl i aplikuj na wybrane oferty!  Po otrzymaniu Twojej aplikacji skontaktujemy się z Tobą  i odpowiemy na dodatkowe pytania.