Praca dla opiekunów care assistants w UK

Jak znaleźć pracę w Anglii jako opiekun/ care assistant? Chcesz wyjechać i pracować jako opiekun/ka w UK? Zaplanuj swoją karierę jako opiekun/ka w Anglii i podejmij stałą pracę w brytyjskich domach opieki. Jak podjąć pracę jako Care Assistant/Support Worker w Anglii? Jak znaleźć godnego zaufania pracodawcę i podpisać stały kontrakt jako opiekun/ka w Anglii?

Firma Prowork.Pl gwarantuje dla opiekunów profesjonalną i bezpłatną pomoc w doborze pracodawcy jak i załatwieniu wszystkich formalności związanych z przygotowaniem dokumentów i podjęciu pracy w Anglii.

Prowork.Pl od ponad 18 lat specjalizuje się w doradztwie personalnym oraz międzynarodowej rekrutacji. Dzięki rzetelnej współpracy z pracodawcami zagranicznymi zawsze staramy się zapewnić pełne wsparcie z naszej strony na każdym etapie rekrutacji. Prowork.Pl oferuje profesjonalną obsługę w zakresie rekrutacji wykwalifikowanych pracowników z Polski do pracy w charakterze opiekunów osób starszych, support workers, opiekunów środowiskowych, asystentów osób niepełnosprawnych oraz opiekunów z zamieszkaniem w UK. Nasza firma przeprowadza rekrutacje pracowników do domów opieki, ośrodków learning disabilities centres, szkół specjalnych oraz do domów prywatnych pacjentów. Współpracujemy ze sprawdzonymi pracodawcami za granicą w tym ze szpitalami i sieciami domów opieki w Wielkiej Brytanii. Zarejestruj się na stronie www.prowork.pl i aplikuj na najnowsze oferty z branży opieka medyczna dla pielęgniarek/ RGN nurses, opiekunów medycznych /care assistants, opiekunów środowiskowych/support workers, asystentów nauczycieli/teachers assistants. Zobacz aktualne oferty pracy

Kandydaci zainteresowani pracą za granicą mogą wybrać pracodawcę/typ organizacji medycznej spośród następujących:

RESIDENTIAL CARE HOMES – stacjonarne domy opieki dla osób starszych

NURSING CARE HOMES – stacjonarne domy opieki dla osób wymagających szczególnej opieki i pomocy medycznej

LEARNING DISABILITY CENTRES – ośrodki dla osób niepełnosprawnych zapewniające wyspecjalizowaną opiekę i terapię dla dzieci / dorosłych z różnego rodzaju zaburzeniami i niepełnosprawnościami uniemożliwiającymi samodzielne funkcjonowanie.

HEALTHCARE SERVICES – medyczne organizacje usługowe zapewniające opiekę dla osób niepełnosprawnych i osób starszych w domach i ośrodkach dziennego pobytu

LIVE-IN CARE – opieka w prywatnych domach

Regularnie prowadzimy rekrutacje na następujące stanowiska pracy związane z opieką medyczną:

CARE ASSISTANT / OPIEKUN OSOBY STARSZEJ

Charakterystyka stanowiska: opiekun osób starszych pracuje stacjonarnie w jednym domu opieki. Do obowiązków opiekuna należy dbanie o higienę pacjenta i wykonywanie wszystkich codziennych czynności: mycie, karmienie, ubieranie itp. Aplikując na to stanowisko nie trzeba mieć doświadczenia w opiece. Wystarczy znać komunikatywnie angielski, być osobą ciepłą, empatyczną i otwartą na innych ludzi.

SUPPORT WORKER / OPIEKUN OSOBY NIEPEŁNOSPRAWNEJ

Charakterystyka stanowiska: osoba pracująca na tym stanowisku musi mieć wcześniejsze doświadczenie w pracy z osobami niepełnosprawnymi. Praca opiekuna najczęściej polega na odwiedzaniu pacjentów w ich domach prywatnych dlatego zazwyczaj wymagane jest prawo jazdy. Do obowiązków opiekuna należy dbanie o higienę pacjenta i wykonywanie wszystkich codziennych czynności: mycie, karmienie, ubieranie, zawożenie na basen, jazdę konną, na wizytę u lekarza itp. Mile widziane są osoby po studiach na kierunkach: pedagogika, fizjoterapia i psychologia.

COMMUNITY WORKER / OPIEKUN ŚRODOWISKOWY

Charakterystyka stanowiska: praca opiekuna polega na odwiedzaniu pacjentów w ich domach prywatnych i pomocy w codziennych czynnościach takich jak: mycie, przygotowywanie posiłków, karmienie, zawożenie pacjenta na zakupy, do lekarza itp. W przypadku tego stanowiska pracy wymagane jest prawo jazdy, komunikatywna znajomość angielskiego oraz mile widziane jest wcześniejsze doświadczenie w opiece.

LIVE-IN CARER / OPIEKUN DO PRYWATNEJ OPIEKI W DOMU

Charakterystyka stanowiska: opiekun live-in mieszka w domu pacjenta i pomaga we wszystkich codziennych czynnościach takich jak: mycie, przygotowywanie posiłków, karmienie, zawożenie pacjenta na zakupy, do lekarza itp. W przypadku tego stanowiska pracy często wymagane jest prawo jazdy oraz preferowane jest wcześniejsze doświadczenie w opiece nad osobami starszymi.

LEARNING SUPPORT ASSISTANT/ ASYSTENT NAUCZYCIELA

Charakterystyka stanowiska: asystent dzieci niepełnosprawnych współpracuje z nauczycielami, pomaga uczniom podczas zajęć lekcyjnych, asystuje podczas przerw, przy posiłkach i czynnościach higienicznych. W przypadku tego stanowiska wymagane jest wcześniejsze doświadczenie w opiece. Mile widziani absolwenci po studiach na kierunkach: pedagogika, fizjoterapia, psychologia.

Wymagane kwalifikacje kandydatów do pracy w opiece medycznej:

Komunikatywna znajomość języka angielskiego i/lub niemieckiego (Niemcy, Szwajcaria).

W zależności od oferty pracy widziane wcześniejsze doświadczenie związane z opieką medyczną.

Gotowość do podjęcia pracy na minimum 1 rok

Prawo jazdy (tylko w przypadku ofert wymagających pracy w terenie)

Poniżej odpowiadamy na najczęściej zadawane pytania opiekunów, którzy planują wyjechać do Anglii i pracować jako Care Assistants/Support Workers w UK, ale nie do końca wiedzą co zrobić aby wyjechać i podjąć pracę za granicą.

Jakie mam szanse na otrzymanie oferty pracy dla opiekuna jeśli nie mam żadnego doświadczenia w opiece?

W przypadku większości ofert pracy dla opiekunów osób starszych w domach opieki doświadczenie w opiece nie jest wymagane. Pracodawcy brytyjscy zwracają szczególną uwagę na osobowość kandydata. Ważne jest to aby być osobą empatyczną, uśmiechniętą i otwartą na niesienie pomocy innym. Te cechy charakteru mają znaczący wpływ na otrzymanie oferty pracy.

Czy pracując jako opiekun/ka muszę znać dobrze język angielski?

Każdy pracodawca ma inne wymagania jeśli chodzi o znajomość języka angielskiego. W przypadku pracy w domach opieki zazwyczaj wystarczy komunikatywna znajomość tego języka. Pracując jako opiekun dojeżdżający do pacjentów należy znać angielski w stopniu dobrym. Głównie ze względu na charakter tej pracy, czyli przebywanie sam na sam z pacjentem.

Jak kształtują się zarobki na stanowiskach opiekunów medycznych w Anglii i całej UK?

W zależności od doświadczenia zawodowego wynagrodzenie opiekunów jest w przedziale 7.50-8.00 funtów brutto godz.

Czy pracodawcy pomagają w znalezieniu zamieszkania w UK?

Tak, większość pracodawców zapewnia kandydatom zamieszkanie. Najczęściej wynajmują całe domy gdzie każdy z kandydatów ma swój pokój, a kuchnia i łazienka są do dyspozycji wszystkich mieszkańców.

Jaki jest przeciętny koszt wynajmu pokoju w Anglii?

W przypadku większości ofert pracy koszt zamieszkania wynosi około 70-80 funtów tygodniowo.

Czy aplikując na oferty pracy dla opiekunów mogę wybrać sobie preferowaną lokalizację?

Oczywiście przesyłając do nas swoje cv można zaznaczyć preferowane miejsce pracy, ale nie możemy zagwarantować, że w danym momencie będziemy mieli oferty w wybranej przez kandydata lokalizacji. W takiej przypadku możemy zachować sobie cv w naszej bazie i ewentualnie być w kontakcie w późniejszym terminie. Najszybciej można otrzymać ofertę pracy będąc osobą otwartą na różne lokalizacje w UK.

Czy przelot z Polski do UK pokrywa pracodawca brytyjski?

Nie, przelot z Polski do UK jest zawsze we własnym zakresie.

Czy podczas szukania ofert pracy mogę zaznaczyć, że chciałbym/ałabym pracować tylko w Residential albo Nursing Home?

Oczywiście przesyłając do nas swoje cv można zaznaczyć swoje preferencji dotyczące typu domu opieki, aczkolwiek większość naszych klientów posiada domy typu Nursing Homes.

Czy przy aplikowaniu na stanowiska opiekunów płeć ma znaczenie?

Nie, pracodawcy brytyjscy chętnie akceptują zarówno kobiety jak i mężczyzn. Ważna jest osobowość kandydata, doświadczenie czy stopień znajomości języka angielskiego.

Czy w przypadku stanowisk dla opiekunów z prawem jazdy pracodawcy brytyjscy przygotowują kandydatów do jeżdżenia samochodem w Anglii?

Tak, bardzo często pracodawcy pomagają nowym pracownikom poprzez wykupienie kilku dodatkowych godzin jazdy po danym terenie w UK lub przez jakiś czas jeździ się z opiekunem.

Czy pracując w domu opieki jako Care Assistant jest możliwość pracy w nadgodzinach?

Tak, bardzo często kandydaci pracują dużo więcej godzin niż standardowy kontrakt. Tak naprawdę wszystko zależy od kandydata i jego chęci do pracy.

Czy aplikowanie na stanowisko opiekuna wymaga od kandydata przyjechania osobiście na spotkanie z pracodawcami brytyjskimi?

Nie. W przypadku większości naszych ofert pracodawcy kontaktują się z kandydatami telefonicznie lub przez skype. Dodatkowo co dwa miesiące jest możliwość bezpośredniego spotkania z pracodawcami brytyjskimi w Warszawie i wzięcia udziału w rekrutacji.

Jakie są korzyści z pracy w Anglii w zawodzie opiekuna/opiekunki osób starszych lub niepełnosprawnych?

Praca w Anglii w zawodzie opiekuna/opiekunki niesie za sobą wiele korzyści i gwarancji stabilnej pracy dla opiekunów z Polski. Brytyjskie domy opieki gwarantują dla opiekunów szkolenia zawodowe, świadczenia emerytalne – gwarancja otrzymania brytyjskiej emerytury i stałej możliwości doskonalenia języka angielskiego oraz pracy w międzynarodowym środowisku. Jednocześnie praca jako opiekun/opiekunka umożliwia przeprowadzenie się do UK z całą rodziną i podjęcie nauki przez dzieci w brytyjskich szkołach.

Myślisz o karierze jako pielęgniarka/RGN nurse czy opiekun/ka w Anglii? Szukasz sprawdzonego pracodawcy w Anglii i stałej pracy jako pielęgniarka czy opiekun/ka?

Jeśli jesteś osobą otwartą na nowe wyzwania, posiadasz dyplom ukończenia studiów kierunek pielęgniarstwo (licencjat lub magister) i znasz komunikatywnie język angielski, prześlij swoje cv na adres: recruitment@prowork.pl. Po otrzymaniu cv skontaktujemy się z Tobą telefonicznie i odpowiemy na wszystkie dodatkowe pytania.