Brexit i praca dla Polaków UK

BREXIT –co dalej z Polakami już przebywającymi w UK i planującymi wyjazd?
Praca po Brexicie w sektorze medycznym w Wielkiej Brytanii. Odkąd Polska w 2004 przystąpiła do Unii Europejskiej i jest możliwe swobodne zarobkowanie w krajach Unii, coraz więcej Polaków wyjeżdża za granicę, w tym do tej pory przede wszystkim do Wielkiej Brytanii.

Po referendum jakie ostatnio miało miejsce w Wielkiej Brytanii nie nikną jednak znaki zapytania co dalej z Polakami chcącymi wiązać swoją przyszłość z mieszkaniem i pracą w UK. Jak wiadomo Polski to drugi najczęściej występujący język na wyspach, po angielskim. W całej Wielkiej Brytanii można znaleźć polskie dzielnice, polskie szkoły, kościoły, sklepy, gdzie można dostać każdy rodzimy produkt. Czy w związku z wyjściem Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej sytuacja Polaków ulegnie znaczącym zmianom i nie będą mogli już wyjeżdżać i swobodnie pracować, w tym przede wszystkim w tak rozwiniętej branży medycznej? Na te wszystkie pytania postaramy się odpowiedzieć w naszym artykule.

Od lat pracodawcy brytyjscy mają ogromne zapotrzebowanie na personel do pracy w domach opieki i z roku na rok coraz więcej kandydatów zastanawia się nad wyjazdem i pracą jako Care Assistant lub Pielęgniarka. Prowork.PL od kilkunastu lat zajmuje się rekrutacją do pracy za granicą w branży medycznej i współpracą z doświadczonymi pracodawcami brytyjskimi. Na podstawie naszego  doświadczenia chcielibyśmy podzielić się z kandydatami naszymi spostrzeżeniami dotyczącymi Brexitu i uspokoić tych wszystkich, którzy aktualnie stoją przed dylematem czy jest sens wyjeżdżać do pracy w Anglii.

Stali klienci Prowork.PL, brytyjskie domy opieki zapewniają, że zaistniała sytuacja polityczna w UK w żaden sposób nie powinna wpłynąć na dotychczasowe rekrutacje pracowników w branży medycznej – opiekunowie, pielęgniarze/pielęgniarki. Nawet jeśli rząd brytyjski zacznie wprowadzać zmiany dotyczące pracowników z innych krajów to szacuje się, że zajmie im to co najmniej najbliższe 2 lata lub znacznie dłużej. W przypadku Wielkiej Brytanii zapotrzebowanie na pracowników z innych krajów jest tak ogromne, że szanse na zrezygnowanie z zatrudniania obcokrajowców są minimalne, a wręcz żadne. Wielka Brytania ma b. bardzo dobrze rozwinięty i zróżnicowany system opieki medycznej dla osób starszych i niepełnosprawnych a jednocześnie olbrzymie i ciągle rosnące zapotrzebowanie na pracowników w brytyjskim sektorze medycznym. Od wielu lat tysiące domów opieki i ośrodków opiekuńczych w Wielkiej Brytanii zatrudnia personel z Polski i innych krajów UE. Pracodawcy brytyjscy, stali klienci agencji Prowork.PL zapewniają, że w najbliższych latach nie ma możliwości zrezygnowania z rekrutacji polskich kandydatów gdyż gospodarka brytyjska nie poradziłaby sobie bez pomocy świetnie wykształconych i doświadczonych pracowników z Polski.

Lawina informacji o Brexicie w Wielkiej Brytanii powoduje strach i niepewność wśród Polaków, ale w dużej mierze przekazywane przez media wiadomości nie do końca znajdują uzasadnienie. Nasi brytyjscy klienci, prowadzący sieci domów opieki na terenie całej Wielkiej Brytanii, podkreślają, że w tak ważnej i cenionej w UK branży jaką jest branża medyczna na pewno nie nastąpi załamanie. Wszyscy ci, którzy już pracują w UK jako opiekunowie, pielęgniarki jak i ci, którzy dopiero noszą się z zamiarem wyjazdu i podjęcia pracy mogą być spokojni. Każda osoba aplikująca na stanowisko Opiekuna/Opiekunki osób starszych czy pielęgniarza/pielęgniarki, może czuć się bezpiecznie.

Brytyjska branża medyczna zawsze potrzebowała i będzie potrzebować wykwalifikowanych Opiekunów/Pielęgniarek spoza UK gdyż sami nie są w stanie zapewnić w szpitalach oraz domach opieki wystarczającej ilości personelu z kraju.
Pomimo całego zamieszania wynikającego z Brexitu w opinii Prowork.PL, nadal dla wielu pielęgniarek i opiekunów z Polski Wielka Brytania będzie atrakcyjnym krajem do podjęcia pracy. Dlaczego tak będzie się działo? Odpowiedź jest prosta – główną motywację do wyjazdów stanowią oczywiście czynniki ekonomiczne. Pracując jako pielęgniarka/opiekunka w Anglii można zarobić dużo więcej niż w przypadku pracy w Polsce. Obecnie średnie stawki oferowane przez brytyjskich pracodawców dla pielęgniarek to ok 15.00 funtów za godzinę na stanowisko Pielęgniarka w domu opieki oraz 7.50 – 8.00 funtów za godzinę na stanowisko care assistant/ opiekun osoby starszej w domu opieki. Szczegółowa lista aktualnych ofert pracy w Wielkiej Brytanii jest dostępna na stronie www.prowork.pl.
Podsumowując informacje po Brexicie o rynku pracy w UK w sektorze medycznym dla Polaków, chcielibyśmy podkreślić, że wystąpienie Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej w cale nie musi oznaczać końca pracy dla Polaków. Prowork.PL jako doświadczona agencja rekrutacyjna, współpracująca z wieloma pracodawcami brytyjskimi w dalszym ciągu posiada dużą i wręcz rosnącą ilość ofert w Anglii i całej Wielkiej Brytanii dla Pracowników z Polski.
Nasi klienci też podkreślają, że kolejni pracownicy z Polski będą zawsze mile widziani.
Zatem jeśli planujesz podjęcie pracy za granicą, nie musisz rezygnować ze swoich planów! Zarejestruj się na stronie: www.prowork.pl i prześlij swoje cv w języku angielskim. Prowork. PL pomoże Ci w doborze odpowiedniej oferty pracy i w przygotowaniu wszelkich formalności związanych z wyjazdem.
Szukasz pracy w Anglii? Profesjonalne domy opieki w Anglii oferują pracę jako opiekun/care assistant /opiekun osoby niepełnosprawnej/ support worker, asystent medyczny, pielęgniarka. Pomagamy w znalezieniu pracy dla opiekunów medycznych i pielęgniarek w Wielkiej Brytanii.
Kontrakty bezpośrednio z pracodawcami, pomoc w znalezieniu i opłaceniu mieszkania.
Nie pobieramy żadnych opłat ofert za usługi pośrednictwa pracy.
Wpis do rejestru agencji zatrudnienia certyfikat nr 9116 (www.kraz.praca.gov.pl).
Aktualne oferty opieka Anglia znajdziesz ProworkPl  wyszukiwarka ofert Praca Anglia