Jak znaleźć dobrą Nianię?

Jak znaleźć dobrą Nianię?

Określenie swoich wymogów to dopiero pierwszy krok do sukcesu… następnie w imieniu rodziny prowadzimy dokładną selekcję i dobór kandydatow. Zgodnie z naszymi standardami rekomendujemy tylko osoby, które są niepalące, posiadają sprawdzone referencje oraz spełniają indywidualne kryteria danej rodziny.

Oto najczęstsze pytania związne z decyzją o zatrudnieniu niani czy opiekunki:

W jakim wieku powinna być idealna niania?

Wśród naszych klientów mamy tyle samo zwolenników młodych opiekunek z energią i entuzjazmem, jak i osób preferujących nianie dojrzałe z życiowym doświadczeniem. W praktyce dużo ważniejsza od wieku jest osobowość kandydatki, zaangażowanie, podejście do dzieci oraz indywidualne preferencje rodziny.

Umiejętności i kwalifikacje opiekunki?
Dobra niania to nie tylko osoba, która zaopiekuje się dzieckiem.

Dodatkowe kwalifikacje niani mogą być bardzo przydatne. W zależności od wieku i zainteresowań dzieci warto rozważyć zatrudnienie niani np. z dobrym angielskim, która poprzez zabawę, na co dzień pomoże dzieciom w nauce języka i zbędne będzie dodatkowe zatrudnianie korepetytora.

Ile zapłacić opiekunce?

Trudno podać jedną stawkę, gdyż zależy to od wielu czynników, w tym oczekiwanych kwalifikacji, wymaganej dyspozycyjności, lokalizacji rodziny itd. Wynagrodzenie jest ważnym czynnikiem (ale nie decydującym) i powinno być adekwatne do kwalifikacji i stawek w danym rejonie. Stawki oferowane przez rodziny w Warszawie wahają się od 20 do 25 zł i więcej za godz. Wyższe wynagrodzenie jest zazwyczaj oferowane dla guwernantki z wyższym wykształceniem, niani z dobrą znajomością angielskiego, wykwalifikowanej niani z zamieszkaniem czy niani do opieki w nieregularnych godzinach.

Czy warto zatrudnić nianię z zamieszkaniem?
Niania z zamieszkaniem to idealne rozwiązanie dla rodzin z małymi dziećmi, które oczekują od niani większej dyspozycyjności w różnych godzinach, w tym wieczorami.
Ta forma zatrudnienia jest też bardzo wygodna w przypadku, gdy rodzina mieszka w rejonie podmiejskim, gdzie jest utrudniony dojazd komunikacją miejską, a nie ma możliwości zatrudnienie niani z najbliższej okolicy.