Aktualności

Jak zatrudnić lekarza z Ukrainy czy Białorusi

Jak zatrudnić lekarza z Ukrainy czy Białorusi. Szpitale i placówki medyczne w Polsce, które mają braki kadry medycznej mogą zatrudnić lekarzy i pielęgniarki z zagranicy, w tym lekarzy z Ukrainy i Białorusi. Zgodnie z ustawą umożliwiającą zatrudnienie kadry medycznej w trybie uproszczonym, szpitale i inne podmioty medyczne mogą zatrudnić lekarza czy pielęgniarkę z Ukrainy/ Białorusi na okres do 5 lat.

Proworkpl MED zajmuje się rekrutacją lekarzy i pielęgniarek, w tym kadry medycznej z Ukrainy i Białorusi. Zapewniamy dla szpitali kompleksową pomoc w rekrutacji kandydatów zgodnie z kryteriami pracodawcy. Jednocześnie zapewniamy też pomoc dla kandydatów w procesie przygotowania i złożenia Wniosku do Ministra Zdrowia o udzielenie zgody na wykonywania zawodu lekarza w Polsce. Nasze usługi i pomoc w znalezieniu pracodawcy w Polsce są całkowicie bezpłatne dla lekarzy i pielęgniarek poszukujących pracy w Polsce.

Szpitale i placówki medyczne, które planują zatrudnić lekarza, lekarza dentystę czy pielęgniarkę z Ukrainy czy Białorusi mogą skorzystać z konsultacji ProworkPL MED. Warto wybrać najlepsze rozwiązanie odnośnie zatrudnienia kadry medycznej.

Jak zatrudnić lekarza z Ukrainy czy Białorusi?

Proworkpl MED zapewnia pomoc w całym procesie rekrutacji od doboru kandydatów, załatwienie formalności i uzyskania Prawa Wykonywania Zawodu przez lekarza czy pielęgniarkę z Ukrainy lub Białorusi. Szpital nie musi zajmować się żadnymi formalnościami na etapie rekrutacji kadry medycznej z zagranicy.

Często otrzymujemy zapytania jak zatrudnić lekarzy ze Wschodu? Jak załatwić formalności aby lekarz z Ukrainy mógł podjąć pracę w Polsce? Jak długo trwa procedura związana z zatrudnieniem lekarza z Ukrainy?

Proworkpl MED podejmuje starania aby rekrutacja na dane stanowisko przebiegała b. sprawnie.
Jednak, w zależności od lokalizacji szpitala czy oferowanych warunków zatrudnienia
okres rekrutacji może trwać od kilku dni do kilku tygodni. Natomiast okres oczekiwania na wydanie Decyzji Ministra Zdrowia wynosi zgodnie z ustawą 30 dni roboczych. W praktyce jednak Decyzja MZ może być wydana z opóźnieniem.
Podsumowując, dla wielu szpitali i placówek medycznych, opcja zatrudnienia zatrudnienia lekarza z Ukrainy czy Białorusi to najlepsze rozwiązanie aby uzupełnić braki personelu medycznego. Dodatkowym atutem jest gotowość lekarzy z zagranicy do relokacji i zamieszkania w rejonie pracy.
Więcej informacji na temat jak zatrudnić lekarza z Ukrainy i Białorusi.

Zapraszamy do kontaktu z Proworkpl MED i omówienia zasad rekrutacji lekarzy z zagranicy. Zapewniamy kompleksową pomoc dla szpitali i innych placówek medycznych.

Udostępnij Zobacz wszystkie aktualności