Aktualności

IELTS exam łatwiejszy dla pielęgniarek w UK od grudnia 2018.

IELTS exam łatwiejszy dla pielęgniarek w UK od grudnia 2018. Dziś brytyjskie izby pielęgniarskie Nursing and Midwifery Council NMC ogłosiły zmiany dotyczące wymaganego poziomu angielskiego dla pielęgniarek planujących podjąć pracy w Wielkiej Brytanii. Teraz obniżony jest minimalny wymagany próg w jednej z 4 części egzaminu IELTS Academic tj Writing  z poziomu 7.0 na 6.5  ( maksymalny wynik 9.0). Jednak wymagany łączny wynik egzaminu  i pozostałe 3 części egzaminu – Reading, Listening and Speaking  pozostaje niezmieniony i wynosi 7.0 punktów.

Warto podkreślić, że zdanie egzaminu IELTS Academic ( lub OET)  na wymaganym przez NMC poziomie jest sporym wyzwaniem i wymaga dokładnego przygotowania.
Wiele pielęgniarek podejmuje przejściowo pracę jako pomoc pielęgniarki czy opiekun w Wielkiej Brytanii aby podszkolić angielski i  przygotować się do egzaminu językowego w angielskojęzycznym środowisku. Jednak w opinii wielu pielęgniarek zdających IELTS wymagany poziom egzaminu powinien być niższy.

Nowe wymogi językowe dla pielęgniarek w Anglii od grudnia 2018

Zatem dzisiejsza decyzja NMC  to działanie w dobrym kierunku, choć samo doszkolenie angielskiego przez pielęgniarki do zdania IELTS pozostaje chyba bez zmian. Zapoznaj się jakie są aktualne wymogi i dokumenty do rejestracji w NMC i uzyskać prawo wykonywania zawodu pielęgniarki w Wielkiej Brytanii  na stronie brytyjskich izb pielęgniarskich.
Change to English language requirements for nurses and midwives gets green light

Jak znaleźć pracę w Anglii jako pielęgniarka i zarejestrować się w NMC przed Brexitem

Jeśli chcesz wiedzieć więcej jak zarejestrować się w brytyjskich izbach pielęgniarkach NMC. Pracuj jako pielęgniarka w ANGLII i całej Wielkiej Brytanii, zarejestruj się na www.prowork.pl i skontaktuj się z nami. Podejmij pracę w Anglii przed Brexitem jeszcze na starych zasadach!
Zobacz tez aktualne oferty dla pielęgniarek w Anglii/ RGN Nurses i oferty dla pomocy pielęgniarskich/ nursing assistants 

Udostępnij Zobacz wszystkie aktualności